KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303247
nr 1430 3247
Emil Clahr
(1905-1983), Sverige
Oljemålning, Emil Clahr, tallar. Signerad. Olja på pannå, 36x51, yttermått inklusive ram: 58x73 cm
Emil Clahr, svensk bildkonstnär född i Bollnäs 1905, död 1983 i Edsbyn.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 november 2021
kl 20:30:06
5/11 16:25:17
Emil Clahr
Läs mer om Emil Clahr